چطور شال روسری مناسب رنگ صورت انتخاب کنیم؟

لبندا کیانی با شال قرمز | کاور مطلب انتخاب شال و روسری مناسب رنگ صورت

انتخاب شال روسری مناسب رنگ صورت

وقتی نوبت به خرید شال و روسری می رسد این را در نظر بگیرید که قبل از اینکه یه روسری یا شال با لباس هاتان هماهنگ باشد باید به رنگ پوست صورت تان بیاید. روسری و شال نزدیک ترین بخش لباس به صورت شماست و اگر آن را درست انتخاب کنید بازتاب رنگش حتی می تواند به زیباتر شدن پوست تان کمک کند.

 

انتخاب شال و روسری مناسب رنگ صورت | راهنمای انتخاب شال و روسری | فروشگاه تخصصی شال و روسری کاشانه
انتخاب شال روسری مناسب رنگ صورت | راهنمای انتخاب شال و روسری | فروشگاه تخصصی شال و روسری کاشانه

 

آزمایش دست بند طلایی

آیا می دانید تنالیته ی رنگی پوست صورت تان در طیف سرد تا گرم کجا قرار دارد؟

برای فهمیدن این موضوع می توانید از آزمایش دستبند طلایی استفاده کنید. یک دستبند طلایی را روی مچ یکی از دست ها و یک دستبند نقره ای را روی مچ دست دیگرتان قرار دهید و ببینید با کدام دستبند پوست شما سرحال تر به نظر می رسد.

 

رنگ پوست تان سرد است یا گرم؟

اگر دستبند نقره ای پوست شما را شفاف تر و زیباتر نشان میدهد تن رنگ پوست شما سرد است و اگر با رنگ طلایی پوست خوش رنگ تری دارید تن پوست شما گرم است. خب برویم سر وقت اصل مطلب و حالا که فهمیدید رنگ پوست تان چه طیفی است ببینیم چه شال و روسری ای می توانیم استفاده کنیم؟

 

پوست روشن و سفید

بهترین رنگ روسری برای پوست سفید یا روشن می تواند رنگ های پر مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری هایی با رنگ های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید. چون ممکن است این رنگ ها پوست شما را بی حال نشون بدهد.

اگر هم می خواهید از رنگ های روشنی مثل شیری یا سفید استفاده کنید بهتر است سراغ یک روسری طرح دار بروید، یک شال سفید ساده برای پوست هایی با تناژ رنگی خیلی روشن نمی تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

پوست گندمی و سبزه – متوسط

اگر پوست تان نه خیلی روشن و نه خیلی تیره  است دست تان خیلی بازتر خواهد بود. مثلا می توانید سراغ رنگ های سبز یا آجری روشن بروید. روسری هایی با پارچه ی براق در تناژ رنگی سرمه ای یا زرشکی هم انتخاب های مناسبی هستند. رنگ شال روشن می تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن تر نشان بدهد در حالی که رنگ های تیره تر ظاهر این مدل پوست را به سمت تیره تر متمایل می کند.

 

پوست تیره

اگه پوست صورت تون تیره است اصلا سراغ شال و روسری های با رنگ مات و کدر نروید. رنگ های مات و کدر باعث می شود بازتاب رنگ شال و روسری درخشش طبیعی پوست تان را از بین ببرد. برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن رو هم فراموش نکنید.

رنگ های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ های ارغوانی و بنفش هم می تونن زیبایی تان را دو چندان کنند. اگر به این مطلب علاقه مند بودید پیشنهاد می کنم ما را در اینستاگرام فالو کنید تا به مطالبی بیشتری مثل این دسترسی پیدا کنید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ شال و روسری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.