همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی

سانیا سالاری با طلق روسری در سریال دلدادگان

دلتون می خواد وقتی روسری می پوشین لبه هاش صاف و مرتب بمونه؟ این مطلب در مورد همینه. شما تو این مطلب یاد می گیرین که چطوری طلق روسری درست کنید و یا اگه دارین چجوری ازش استفاده کنید.

طلق روسری

این طلق ها رو این روزها اکثر فروشگاه های چادر و روسری دارند. البته شما می تونید توی خونه خودتون با فقط به عکس رادیولوژی یا ورقه های شیرازه ای که لوازم و تحریری ها دارند درستش کنید. طلق به شکل ذوزنقه بریده می شه و لبه های تیزش گرد شده است. این لبه ها رو گرد می کنند تا پارچه روسری آسیب نبینه. یه مدل طلق نیم دایره هم تو بازار موجوده ولی رایج نیست. طلق محکم ولی انعطاف پذیره. اگه اون رو بین دو لایه روسری بزارین و روسری رو زیر چونه تون محکم کنید قسمت بالای سرتون به صورت نیم دایره مرتب و شیک می ایسته. با استفاده از طلق دیگه لازم نیست نگران صاف و مرتب بودن لبه روسری تون باشین حتی اگه لطیف ترین و نرم ترین روسری رو هم سر کنید با طلق اصلا تکون نمیخوره.

پانته آ بهرام با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
پانته آ بهرام در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

نگهداری از طلق

طلق نباید بشکنه چون یه طلق شکسته دیگه اصلا صاف نمونه. مثلا می تونید طلق تون رو زیر کتاب بزارین تا همیشه صاف بمونه.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

آموزش ساختن طلق

اگر نمی خواین طلق رو بخرین می تونید تو خونه با استفاده از یک عکس رادیولوژی درستش کنید. اتفاقا ضخامت عکس رادیولوژی برای این کار خیلی مناسب هم هست. فقط باید مواد شیمیایی روی عکس رو اول پاک کنید. می تونید ورقه عکس رو داخل تشتی که از آب و محلول سفید کننده پر کردین بزارین. اینطوری کم کم ورقه کاملا شفاف میشه. یادتون باشه عکس های MRI پاک شدنی نیستن و به درد این کار نمی خورن.

الگوی برش طلق روسری با فیلم رادیولوژی
الگوی برش طلق روسری با فیلم رادیولوژی

یک ذوزنقه مطابق اندازه فوق برش بدین. پیشنهاد می کنم ضلع بزرگتر رو روسری لبه عکس رادیولوژی قرار بدین چون این قسمت از عکس بیشترین تماس رو با روسری تون داره و اگه خوب برشش ندین ممکنه صیقلی نباشه و روسری تون رو نخ کش کنه. اول ذوزنقه رو برش بدین بعد لبه هاشو مطابق عکس بالا گرد کنید. برای اینکه این الگو رو سفارشی برای خودتون دربیارین می تونید سایز گوش تا گوش تون رو اندازه بزنید و روی الگو اعمال کنید.

همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی | فروشگاه اینترنتی کاشانه

طرز استفاده از طلق

باید طلق رو بین دو لایه روسری قرار بدین و بعد روسری رو سر کنید. یا می تونید اول روسری تون رو سر کنید و بعد طلق رو بین دو لایه اون قرار بدین و با نوک انگشتاتون سرجاش تنظیمش کنید. دقت کنید که ضلع بزرگتر اون رو باید سمت تا خورده روسری تون بزارین. الگوی طلقی که دربالا اومد استاندارده ولی اگه حس کردین که طلق براتون زیاد بلنده و نمیزاره گوشه های روسری تون رو درست تا بزنید یک دو سانت از دو طرف کوتاهش کنید. همینطور اگه می بینید اندازه طلق برای صورت تون کوتاهه یک طلق دیگه با طول بیشتر برش بدین.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

جلوگیری از برق زدن طلق

گاهی بعضیا این رو دوست ندارند. برای رفع این مشکل می تونید مقدار لایی چشب مشکی با طول هم اندازه طلق و عرض دو برابر برش بدین و بعد طلق رو در طرفی که چسب داره قرار بدین و بعد لبه دیگه لایی رو روی طلق برگردونید. برای احتیاط به پارچه روی کار بندازین و اتوش کنید. اتوی گرم باعث میشه چسب لایی به طلق بچسبه. حواستون باشه طلق رو با حرارت زیاد اتو آب نکنید. این لایه لایی هم جلوی برق طلق رو می گیره و هم از سر خوردن روسری روی طلق جلوگیری می کنه.

همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی | فروشگاه اینترنتی کاشانه

می تونید یک طلق سفید و یک طلق مشکی برای خودتون درست کنید. اینجوری هر وقت روسری رنگی بخاین سر کنید بهتره از طلق سفید استفاده کنید. یادتون باشه اگر به نظرتون استفاده از طلق سخت میاد ناامید نشین. خیلی زود بهش عادت می کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.