مقنعه و پوشش اسلامی

نمایش دادن همه 19 نتیجه

خرید مقنعه

با شروع مدارس و باز شدن اداره ها کارمندان و معلمان از لباس فرمی استفاده می کنند که معمولا مقنعه مشکی یا سرمه ای بخشی از آن است.

خرید اینترنتی مقنعه
خرید اینترنتی مقنعه

مقنعه چیست؟

مقنعه یا برقع نوعی پوشش اسلامی برای زنان است که به خاطر یک تکه بودن، سر، گردن و سینه را کاملا می‌پوشاند. مقنعه پوششی است که در کشور های مسلمان توسط زنان برای پوشش دادن موی سر و قسمت های فوقانی اندام که معمولا با لباس های عادی پوشیده نمی شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

مقنعه دانشجویی مشکی
مقنعه دانشجویی مشکی

کاربرد مقنعه در ایران کمی متفاوت است و معمولا در لباس های اداری و محیط های رسمی از جمله مدرسه و دانشگاه استفاده می شود. پوشش سر غالب در کشور ما چادر و روسری و یا شال است و مقنعه کاربردی رسمی دارد.

جالب است بدانید مدل های مقنعه‌های ایرانی نیز با مدل های مرسوم در کشور هایی مثل ترکیه و مالزی و کشورهای عربی متفاوت است.

مقنعه بروجرد
مقنعه بروجرد

زنان محجبه در ایران معمولا به جای شال و روسری از پوشش مقنعه استفاده می کنند. مدل های مختفلی از جمله مقنعه ی چانه دار و بدون چانه وجود دارد که هر کدام طرفداران خودش را دارد.

خرید مقنعه بروجرد مشکی
خرید مقنعه بروجرد مشکی

بهترین جنس مقنعه نخی است زیرا با تبادل هوا از تعریق سرتان جلوگیری می کند. مقنعه بروجرد مشکی، مقنعه دانشجویی، مقنعه کرواتی، مقنعه زیر شالی حجاب، مقنعه اداری، مقنعه چانه دار، مقنعه بدون چانه و… از انواع مقنعه هستند.

انواع مقنعه

مدل های گوناگونی از مقنعه در دهه های مختلف مد شد. مدل های اصلی مقنعه‌های ایرانی شامل مدل های چانه دار و بدون چانه یا آبشاری است. مدل های چانه دار بیشتر در دهه های ۶۰ و ۷۰ محبوب بود و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

شهره سلطانی با مانتو دهه شصت
تصویری از شهره سلطانی با مانتو دهه شصت و مقنعه چانه دار

در قسمت بالایی برخی مقنعه‌ها یک لایه ابری یا نوار و قاب طوری دوخته می شود که باعث می شود لبه آن صاف و هموار بایستد و نوک تیز نشود. اگر شما جزو افرادی هستید که همیشه با مقنعه خود ور می روید این مدل مناسب شما است حتی خودتان می توانید این مورد را به مقنعه ساده خود اضافه کنید.

خرید مقنعه دانشجویی
خرید مقنعه دانشجویی

برخی مقنعه‌ها دارای کش هستند که به محکم ایستادن آن کمک می کند و از سر خوردن آن به سمت جلو و عقب پیشگیری می کند. این نوع مقنعه ها برای دختران دانش آموز که جنب و جوش بیشتری دارند مناسب است. مدل مقنعه دانشجویی به جای کش دو بند در قسمت هد مقنعه دارد که در پشت سر گره می خورد. این خصوصیت مقنعه دانشجویی موجب می شود در طول روز به هیچ عنوان مقنعه تان نامرتب نشود.

همه ساله مدل های متنوعی از مقنعه‌های جدید وارد بازار می شوند مثل مقنعه‌های کراواتی که معمولا دوران مد بودن شان کوتاه است و خریدن این مدل ها چندان توصیه نمی شود. مگر این که خیلی تنوع طلب باشید.

جنس مقنعه

بهترین جنس برای مقنعه جنس نخی است. الیاف نخی تبادل هوا و حرارت دارند و شما را گرم نمی کنند اما الیاف پلاستیکی هم مزایایی دارند. الیاف پلاستیک چروک نمی شوند، رنگ هایشان شفاف تر است و سفت و صاف می ایستند. پس اگر مقنعه را برای سر کردن به مدت طولانی می خواهید از مقنعه نخی استفاده کنید. روش شناختن این دو تا جنس از هم این است که مقنعه را کمی توی دست تان مچاله کنید. نخی ها چروک می شوند. مقنعه‌های کرپ ظاهری زیادی رسمی دارند و و چندان مناسب دانشجویان نیستند.

مقنعه بروجرد

مقنعه بروجرد از پر کاربرد‌ترین پوشش‌ها بین بانوان محصل، دانشجو و کارمندان می باشد. این مقنعه با پارچه نخی بروجرد دوخته شده و قابل مقایسه با نخ کاشان و نخ اردکان نیست. دوخت ممتاز مقنعه بروجرد مشکی آن را از دیگر مقنعه‌های دوخته شده متمایز میکند.

خرید مقنعه بروجرد مشکی
خرید مقنعه بروجرد مشکی

مقنعه بروجرد در دو رنگ سرمه ای و مشکی و در سایزهای 80، 90 و 100 عرضه می شود.

مقنعه بروجرد سایز 80

اگر می خواهید سایز مقنعه مناسب و کمی کوتاه باشد این سایز را انتخاب کنید. سایز 80 عموما برای دختران دبیرستانی استفاده می شود.

مقنعه بروجرد سایز 90

مقنعه بروجرد قواره 90
مقنعه بروجرد قواره 90

به مقنعه سایز 90 اصلاحا نیم چادر گفته می شود. این سایز کمی بلند بوده و برای افرادی که می خواهند  پوشش کاملی داشته باشند ایده آل است. این سایز برای بیشتر خانم ها مناسب می باشد.

مقنعه بروجرد سایز 100

خرید مقنعه بروجرد مشکی
خرید مقنعه بروجرد مشکی

سایز 100 بزرگترین سایز مقنعه است و بسیار بلند است. این مقنعه برای افرادی که قد بسیار بلند داشته و یا خیلی درشت هستند، انتخاب می شود. مقنعه بروجرد سایز 100 همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید روی سینه های تان  را کامل می پوشاند.

سایز مقنعه مناسب من کدام است؟

برای اندازه گیری مقنعه باید آن را روی یک سطح صاف پهن کنید و ضلع مثلث بالا تا پایین سمت دوخت خورده را اندازه بزنید، اگر مقنعه ندارید رو به آینه بایستید و با متر پارچه ای دقیقا بالای پیشانی متر را گرفته و تا پایین سینه متر را اندازه بزنید.

مقنعه بروجرد
خرید مقنعه بروجرد مشکی

سایزی که نزدیک به سایز دلخواه شما باشد را می توانید همان سایز خریداری کنید.

مقنعه زیر شال حجاب

زیرشالی بازیگری ساده مشکی
خرید مقنعه زیرشالی بازیگری ساده مشکی

همه حجاب استایل ها در ویدیوهای آموزشی که در صفحات اینستاگرام شان منتشر می کنند از این محصول برای حفظ حجاب شان استفاده می کنند. زیرشالی برای پوشش کامل موها و به عنوان حجاب کامل استفاده می شود.

زیر شالی حجاب
خرید مقنعه زیر شالی حجاب

این حجاب که به حجاب بازیگری نیز مشهور است موجب ایستایی بسیار عالی شال و روسری روی سر می شود. اگر قصد خرید شال یا خرید روسری دارید می توانید این زیرشالی ریون اعلاء را نیز در سبد خریدتان قرار دهید.

علاوه بر گیره روسری استفاده از کلاه حجاب یک روش دیگر برای فیکس نگه داشتن و جلوگیری از سر خوردن شال و روسری روی سر می باشد. اگر می خواهید درباره انواع فیکسر روسری بیشتر بدانید فیکسر روسری چیست را بخوانید.

زیر شالی ساده مشکی
مقنعه زیر شالی ساده مشکی

زیرشالی را به عنوان مقنعه ساده نیز استفاده می کنند. جنس این کار ریون اعلاء است و به هیچ عنوان با استفاده از کیفیت پارچه کاسته نخواهد شد. اگر با مقنعه زیرشالی آشنایی ندارید و می خواهید درباره آن بیشتر بدانید زیرشالی چیست را بخوانید.

اطلاعات بیشتر ...