همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی

آموزش طلق روسری

دل تان می خواهد وقتی روسری سر می کنید لبه هایش صاف و مرتب بماند؟ پس با ما همراه باشید. شما در این مطلب یاد می گیرید که چطوری طلق روسری درست کنید و یا اگه دارید چگونه از آن استفاده کنید.

 

طلق روسری

این طلق ها رو این روزها اکثر فروشگاه های ملزومات حجاب دارند. البته شما می توانید در منزل خودتان با فقط به عکس رادیولوژی یا ورقه های شیرازه ای که لوازم و تحریری ها دارند آن را درست کنید.

 

 

درست کردن طلق روسری

طلق به شکل ذوزنقه بریده می شود و لبه های تیزش گرد شده است. این لبه ها را گرد می کنند تا پارچه روسری آسیب نبیند. یک مدل طلق نیم دایره هم تو بازار موجود است ولی رایج نیست. طلق بسیار محکم ولی انعطاف پذیر است. اگر آن را بین دو لایه روسری بگذارید و روسری را زیر چونه تان محکم کنید قسمت بالای سرتان به صورت نیم دایره مرتب و شیک می ایستاد. با استفاده از طلق دیگر لازم نیست نگران صاف و مرتب بودن لبه روسری تان باشید حتی اگر لطیف ترین و نرم ترین روسری را هم سر کنید با طلق اصلا تکون نمیخورد.

پانته آ بهرام با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
پانته آ بهرام در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

 

 

 

آموزش ساختن طلق روسری

اگر نمی خواهید طلق را آماده بخرید می توانید در خانه با استفاده از یک عکس رادیولوژی آن را درست کنید. اتفاقا ضخامت عکس رادیولوژی برای این کار خیلی مناسب هم هست. فقط ابتدا باید مواد شیمیایی روی عکس را پاک کنید. می توانید ورقه عکس را داخل تشتی که از آب و محلول سفید کننده پر کرده اید قرار دهید. اینطوری کم کم ورقه کاملا شفاف می شود. یادتان باشد عکس های MRI پاک شدنی نیستند و به درد این کار نمی خورند.

 

 

الگوی طلق روسری

الگوی برش طلق روسری با فیلم رادیولوژی
الگوی برش طلق روسری با فیلم رادیولوژی

یک ذوزنقه مطابق اندازه فوق برش بدهید. پیشنهاد می کنیم ضلع بزرگتر را روی لبه عکس رادیولوژی قرار بدهید. چون این قسمت از عکس بیشترین تماس را با روسری شما دارد و اگر خوب آن را برش ندهید ممکن است صیقلی و نرم نباشد و روسری تان را نخ کش کند. اول ذوزنقه را برش بدهید بعد لبه های آن را مطابق عکس بالا گرد کنید. برای اینکه این الگو را سفارشی برای خودتان دربیارید می توانید سایز گوش تا گوش تان را اندازه بزنید و روی الگو اعمال کنید.

همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی | فروشگاه اینترنتی کاشانه

روش صحیح استفاده از طلق روسری

باید طلق را بین دو لایه روسری قرار بدهید و بعد روسری را سر کنید. یا می توانید اول روسری تان را سر کنید و بعد طلق را بین دو لایه آن قرار بدهید و با نوک انگشتان تان آن را سرجایش تنظیم کنید. دقت کنید که ضلع بزرگتر آن را باید سمت تا خورده روسری تان بگذارید. الگوی طلقی که در بالا آمده استاندارد است ولی اگر حس کردید که طلق برای شما زیادی بلند است و مانع این می شود که گوشه های روسری تان را درست تا بزنید یکی دو سانتی متر از دو طرف کوتاهش کنید. همینطور اگر می بینید اندازه طلق برای صورت شما کوتاه است یک طلق دیگر با طول بیشتر برش بدهید.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

 

 

جلوگیری از برق زدن طلق زیر روسری

گاهی بعضیا این برق زدن را دوست ندارند. برای رفع این مشکل می توانید مقدار لایی چسب مشکی با طول هم اندازه طلق و عرض دو برابر برش بدین و بعد طلق رو در طرفی که چسب دارد قرار بدهید. سپس لبه دیگر لایی را روی طلق برگردانید. برای احتیاط یک پارچه روی کار ییاندازید و سپس آن را اتو کنید. اتوی گرم باعث می شود چسب لایی به طلق بچسبد. حواس تان باشد طلق را با حرارت زیاد اتو آب نکنید. این لایه لایی هم جلوی برق طلق را می گیرد و هم از سر خوردن روسری روی طلق جلوگیری می کند.

همه چیز درباره طلق روسری + آموزش درست کردن طلق از فیلم رادیولوژی | فروشگاه اینترنتی کاشانه

 

نکته نگهداری از طلق روسری

طلق روسری نباید بشکند چون یک طلق شکسته دیگر اصلا صاف نمی ماند. مثلا می توانید طلق تان را زیر کتاب بزارید تا همیشه صاف بماند.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان | (او در تمام سکانس ها از طلق روسری استفاده می کرد)

می توانید یک طلق روسری سفید و یک طلق مشکی برای خودتان درست کنید. به این ترتیب هر وقت بخواهید روسری رنگی سر کنید بهتر است از طلق سفید استفاده کنید. یادتان باشد اگر به نظرتان استفاده از طلق سخت است زود ناامید نشوید. خیلی زود به آن عادت می کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.