طلق روسری + آموزش درست کردن طلق روسری (+الگو)

آموزش طلق روسری

این روزها خانم های جوان برای ایستایی بهتر شال و روسری از انواع فیکسر روسری استفاده می کنند. دل تان می خواهد وقتی روسری نخی سر می کنید لبه هایش صاف و مرتب بماند؟ پس با ما همراه باشید. شما در این مطلب یاد می گیرید که چطوری طلق روسری درست کنید؟ با نحوه صحیح استفاده از طلق روسری آشنا می شوید. و در انتها به این سوال پاسخ می دهیم که از کجا طلق روسری بخریم؟

 

طلق روسری چیست؟

بهترین راه جلوگیری از سر خوردن روسری استفاده از طلق روسری می باشد. البته بگذارید همین ابتدای کار این موضوع را روشن کنیم که طلق هم برای شال استفاده می شود و هم برای روسری. اما چون خانم های محجبه بیشتر از روسری استفاده می کنند تا شال این مدل فیکسر به طلق روسری مشهور شده است. برخی از انواع شال و روسری به خاطر نازک بودن لبه های شان خوب نمی ایستد. برای حل این مشکل می توانید داخل روسری یا شال طلق بگذارید، و با یک گیره روسری آن را زیر گلو یا کنار صورت تان فیکس کنید.

 

از کجا طلق روسری بخرم
فروشگاه کاشانه عرصه کننده طلق روسری های با کیفیت و درجه یک

 

طلق به شکل ذوزنقه بریده می شود و لبه های تیزش گرد شده است. این لبه ها را گرد می کنند تا پارچه روسری آسیب نبیند. یک مدل طلق نیم دایره هم تو بازار موجود است ولی رایج نیست. جنس طلق بسیار محکم ولی انعطاف پذیر است. اگر آن را بین دو لایه روسری بگذارید و روسری را زیر چانه تان محکم کنید قسمت بالای سرتان به صورت نیم دایره مرتب و شیک می ایستاد. با استفاده از طلق دیگر لازم نیست نگران صاف و مرتب بودن لبه روسری تان باشید حتی اگر لطیف ترین و نرم ترین روسری را هم سر کنید با طلق اصلا تکان نمیخورد.

 

چسب طلق روسری
چسب طلق روسری – به لبه های کاملا گرد و بدون اضافی طلق های کاشانه دقت کنید.

 

این طلق ها را اکثر فروشگاه های ملزومات حجاب دارند. البته شما می توانید با به عکس رادیولوژی یا ورقه های شیرازه ای که لوازم و تحریری ها دارند آن را درست کنید. ما در این مطلب الگو و مراحل ساخت طلق روسری را به طور کامل به شما آموزش داده ایم. اما اگر طلق در دسترس ندارید و یا وقت کافی برای این کار ندارید. می توانید طلق روسری را از فروشگاه کاشانه سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. با ما همراه باشید…

 

انواع طلق شال و روسری

طلق های بازار در دو مدل بدون روکش و با روکش وجود دارند. مزبت طلق بدون روکش و بی رنگ این است که با همه رنگ شال و روسری هماهنگ است. یعنی با هر رنگ شال و روسری که آن را استفاده کنید اصلا دیده نمی شود. البته طلق های بدون روکش بی کیفیت به مرور زمان روسری را نخ کش می کنند. همچنین این مدل طلق راحت تر می شکند و نگهداری آن سخت تر است.

همچنین گاهی برق طلق بدون روکش از زیر روسری دیده می شود. برای مثال وقتی زیر نور مستقیم خورشید و در فضای باز هستید این اتفاق می افتد. به همین دلایل ما به شما استفاده از طلق روکش دار را توصیه می کنیم.

در انواع روکش دار یک لایه اضافی روی طلق قرار می گیرد و تمام مشکلات فوق را رفع می کند. نکته استفاده از طلق روکش دار این است که باید آن را با روکش همرنگ شال یا روسری تان استفاده کنید. تا مطمئن باشید که سایه آن از زیر روسری و شال دیده نمی شود. یک راه این است که یک طلق سفید برای شال و روسری های رنگ روشن و یک طلق مشکی برای رنگ های تیره تان داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه:   همه چیز درباره روسری حریرکرپ

 

طلق روسری با روکش لایه چسب سفید
طلق روسری با روکش لایه چسب سفید

 

روکش این مدل طلق ها مزیت های مختلفی دارد. برای مثال نگه داری از این مدل طلق راحت تر است و به راحتی نمی شکند. همچنین طلق روکش دار زیر روسری ثابت تر از مدل بدون روکش قرار می گیرد. تا حدی که به هیچ فیکسر یا گیره روسری دیگری نیاز نخواهید داشت. مشکل برق طلق هم در این مدل طلق روسری کاملا رفع شده است.

 

نحوه صحیح استفاده از طلق روسری

باید طلق را بین دو لایه روسری قرار بدهید و بعد روسری را سر کنید. یا می توانید اول روسری تان را مثل همیشه تا بزنید و روسری سر بیاندازید. بعد طلق را بین دو لایه آن قرار بدهید و با نوک انگشتان تان آن را سرجایش تنظیم کنید. دقت کنید که ضلع بزرگتر آن را باید به سمت تا خورده و لبه روسری تان باشد. اگر حس کردید که طلق برای شما زیادی بلند است و مانع این می شود که گوشه های روسری تان را درست تا بزنید یکی دو سانتی متر از دو طرف کوتاهش کنید. همینطور اگر می بینید اندازه طلق برای صورت شما کوتاه است یک طلق دیگر با طول بیشتر برش بدهید.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان

 

ویژگی های طلق روسری با کیفیت

به هیچ عنوان طلق بی کیفیت استفاده نکنید. چون ممکن است به روسری تان آسیب برساند و آن را نخ کش کند. از هر جایی که طلق می خرید یادتان باشد یک طلق استاندارد باید خصوصیات زیر را داشته باشد.

 • کاملا صاف و بدون شکستگی است
 • زاویه های آن کاملا هلالی و گرد برش خورده است.
 • لبه های طلق هیچ پلیسه و زایده اضافی ندارد.
 • روکش طلق کاملا به طلق چسبیده و لبه هایش جدا نباشد.
 • دارای یک بسته بندی شیک و استاندارد باشد.

 

 

پانته آ بهرام با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
پانته آ بهرام در نمایی از سریال زیبای دلدادگان با تلق روسری

 

 

آموزش ساخت طلق روسری

می توانید طلق روسری را فروشگاه کاشانه بخرید. اما اگر نمی خواهید طلق را آماده بخرید می توانید خودتان آن را در منزل بسازید. برای این کار به وسایل زیر احتیاج دارید:

یک طلق شفاف بی رنگ / قیچی / الگو / خط کش و خودکار

ورقه های طلق A4 را می توانید از لوازم التحریری ها تهیه کنید. اگر در منزل عکس رادیولوژی قدیمی دارید می توانید از آن استفاده کنید. اتفاقا ضخامت عکس های رادیولوژی برای این کار خیلی مناسب هم هست. فقط ابتدا باید مواد شیمیایی روی عکس را پاک کنید. می توانید ورقه عکس را داخل تشتی که از آب و محلول سفید کننده پر کرده اید قرار دهید. اینطوری کم کم ورقه کاملا شفاف می شود. یادتان باشد عکس های MRI پاک شدنی نیستند و به درد این کار نمی خورند.

 

چگونه طلق روسری درست کنیم؟

برای ساختن طلق روسری ابتدا نیاز به الگویی برای برش داریم. با ما همراه باشید تا با هم مراجل تهیه طلق روسری را ببینیم.

 

الگوی طلق روسری

یک مدل الگوی برش طلق روسری را در زیر مشاهده می کنید.

الگوی برش طلق روسری کاشانه
الگوی برش طلق روسری کاشانه

باید یک ذوزنقه مطابق اندازه فوق برش بدهید.برای این کار ابتدا یک مستطیل ۳۲ در ۸ سانتی متر از ورقه طلقی که تهیه کردید برش دهید. یک سمت مستطیل را از هر طرف ۲ سانتی متر به طرف داخل علامت بزنید. سپس این علامت ها را به گوشه پایین وسط کنید. حالا یک ذوزنقه دارید که صلع بزرگتر آن ۳۲ سانتی متر و ضلع دیگرش ۲۸ سانتی متر می باشد. حالا قسمت های اضافه مستطیل را برش بدهید.

پیشنهاد می کنیم طوری الگوی تان را برش دهید که ضلع بزرگتر ذوزنقه روی لبه عکس رادیولوژی قرار بگیرد. چون این قسمت از عکس بیشترین تماس را با روسری شما دارد و اگر خوب آن را برش ندهید ممکن است صیقلی و نرم نباشد و روسری تان را نخ کش کند. حالا گوشه های تیز ذوزنقه را مطابق عکس بالا با قیچی گرد کنید. برای اینکه این الگو را سفارشی برای خودتان دربیارید می توانید سایز گوش تا گوش تان را اندازه بزنید و روی الگو اعمال کنید.

پیشنهاد مطالعه:   نمادهای شستشو در برچسب مراقبت

 

طلق روسری کاشانه
طلق روسری کاشانه

 

جلوگیری از برق زدن طلق زیر روسری

اگر می خواهید یک طلق روکش دار داشته باشید می توانید لایی چسب با طول هم اندازه طلق و عرض دو برابر برش بدهید. برای الگوی فوق باید لایه چسب را ۳۲ در ۱۷ سانتی متر باشد. بعد طلق را در طرفی که چسب دارد قرار بدهید. آن را روی طلق تا کنید و با اتو بچسبانید. سپس لبه های اضافی لایه چسب را ببرید. برای احتیاط موقع اتو کردن یک پارچه دیگر روی کار بیاندازید. اتوی گرم باعث می شود چسب لایی به طلق بچسبد. حواس تان باشد طلق را با حرارت زیاد اتو آب نکنید. این لایه لایه چسب هم جلوی برق طلق را می گیرد و هم از سر خوردن روسری روی طلق جلوگیری می کند.

یادتان باشد لایه چسب را با رنگ هماهنگ روسری تان انتخاب کنید.

 

عکس استفاده طلق روسری بازیگران

همه سریال زیبای دلدادگان را به خاطر داریم. پانته آ بهرام و سانیا سالاری در اکثر سکانس های این سریال از طلق روسری استفاده می کردند.

پانته آ بهرام با طلق روسری در سکانسی از سریال دلدادگان
پانته آ بهرام با طلق روسری در سکانسی از سریال دلدادگان

در تصویر زیر می توانید به وضوح تفاوت استفاده از طلق روسری را مشاهده کنید. همان طور که می بینید طلق روسری باعث شده لبه روسری سانیا سالاری بسیار مرتب و صاف بایستد. به لبه روسری ملیکا شریفی نیا دقت کنید تا این تفاوت را بهتر درک کنید.

استفاده از طلق روسری توسط سانیا سالاری - سریال دلدادگان
استفاده از طلق روسری توسط سانیا سالاری – سریال دلدادگان

 

باز هم تصویر دیگری از پانته آ بهرام که از طلق روسری استفاده کرده اند.

پانته آ بهرام با طلق روسری در سریال دلدادگان
پانته آ بهرام با طلق روسری در سریال دلدادگان

 

پانته آ بهرام با روسری نخی تک رنگ و طلق روسری
پانته آ بهرام با روسری نخی تک رنگ و طلق روسری

 

نکته نگهداری از طلق روسری

طلق روسری نباید بشکند چون یک طلق شکسته دیگر اصلا صاف نمی ماند. مثلا می توانید طلق تان را زیر کتاب بزارید تا همیشه صاف بماند.

سانیا سالاری با طلق روسری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان
سانیا سالاری در نمایی از سریال زیبای دلدادگان | (او در تمام سکانس ها از طلق روسری استفاده می کرد)

می توانید یک طلق روسری سفید و یک طلق مشکی برای خودتان درست کنید. به این ترتیب هر وقت بخواهید روسری رنگی سر کنید بهتر است از طلق سفید استفاده کنید. از این نکته که باید طلق همرنگ با روسری تان استفاده کنید به سادگی عبور نکنید. طلق سفید زیر روسری های مشکی و تیره دیده می شود!

 

استفاده اشتباه طلق روسری سفید برای روسری مشکی
استفاده اشتباه طلق روسری سفید برای روسری مشکی

 

در صورتی که اگر برای این روسری شیک یک طلق مشکی استفاده کنید نتیجه عالی می شود:

 

استفاده درست طلق روسری
استفاده درست طلق روسری

 

پک دوتایی حاوی یک طلق سفید و یک مشکی را می توانید از فروشگاه کاشانه تهیه فرمایید.

 

پک دوتایی طلق سفید و مشکی کاشانه
پک دوتایی طلق سفید و مشکی

 

یادتان باشد اگر به نظرتان استفاده از طلق سخت است زود ناامید نشوید. خیلی زود به آن عادت می کنید.

 

 

چگونه طلق روسری را ثابت نگه داریم؟

مشکل خیلی ها با طلق این است که حین استفاده روی سر روسری کم کم لیز می خورد. در واقع این مشکل در مدل های ساده طلق وجود دارد که بدون هیچ لایه اضافی و صرفا طلق برش خورده می باشند. در طلق های کاشانه دو طرف طلق با لایه ای پارچه ای پوشانده شده که از لغزش جلوگیری می کند. پس اگر تجربه خوبی در استفاده از طلق روسری نداشته اید به شما پیشنهاد می کنیم فقط یک بار طلق روسری فوق العاده کاشانه را امتحان کنید.

 

 

با شال لیز چه کنیم؟

اگر جنس شال تان لیز است می توانید لبه شال را تا بزنید و طلق روکش دار بین آن قرار دهید. به این ترتیب شال شما کمتر لیز می خورد. البته بهتر است در این حالت از گیره مخفی برای ثابت نگه داشتن شال روی سر استفاده کنید.

 

طلق روسری از کجا بخرم؟

شما عزیزان می توانید همین الان با ۵۰ درصد تخفیف و فقط ۵ هزار تومان خرید طلق روسری را از فروشگاه کاشانه انجام دهید. در تصویر طلق روسری کاشانه را مشاهده می کنید.

 

برای سفارش طلق روسری کلیک کنید

 

قیمت طلق روسری

طلق روسری سفید یا مشکی هر کدام با تخفیف ۵ هزار تومان می باشد. البته می توانید با تهیه پک دوتایی سفید و مشکی به جای ۲۰ هزار تومان فقط با قیمت ۸ هزار تومان خرید به صرفه تری را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه:   راهنمای خواندن علائم برچسب مراقبت و نگهداری لباس

 

پیشنهاد می کنیم اگر به ملزومات ساخت طلق دسترسی ندارید و یا زمان کافی برای انجام این کار ندارید خیلی راحت آن را از فروشگاه کاشانه سفارش دهید.

بسته بندی طلق روسری برند کاشانه
بسته بندی طلق روسری برند کاشانه

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و به سوال های تان پاسخ داده باشیم. شما هم نظرتان را برای ما کامنت کنید. آیا تجربه استفاده از طلق روسری را دارید؟ به عنوان جایگزین طلق روسری چه پیشنهادی دارید؟

 

در اینستاگرام هم دنبال مان کنید

دیدگاه کاربران 19 دیدگاه
 • سارا 12 تیر 1399 / 23:58


  شما تلق روسری تو فروشگاه نمیزارین؟ تو هیچ فروشگاه آنلاینی موجود نیست

  • فاطمه ظهیری 18 آبا 1399 / 01:07


   سلام ساراجان اتفاقا تو اینستاگرامم درخواست طلق زیاد ازمون می کنند. به زودی موجودش می کنیم

 • لیلا حمزه ای 18 شهر 1399 / 09:55


  از کجا طلق روسری بخریم

  • فاطمه ظهیری 18 آبا 1399 / 01:08


   سلام لیلاجان، یه زودی آموزش تصویری مرحله به مرحله برای ساختن طلق تو وبلاگ میزاریم. می تونید از اونجا یاد بگیرین و خودتون تو خونه بسازینش. البته تو فروشگاه کاشانه هم به زودی طلق روسری می زاریم

 • زینب کمایی 17 آبا 1399 / 23:54


  سلام، ممنونم از مطلب خوب و کامل تون. روسری با طلق واقعا قشنگ وایمیسته! می خواستم بپرسم قیمت طلق روسری چنده؟

  • فاطمه ظهیری 18 آبا 1399 / 01:09


   سلام عزیزم، قیمت طلق خیلی پایینه. زیر ده هزار تومن می تونید طلق روسری تهیه کنید

 • عاطفه نوری 12 آذر 1399 / 12:11


  سلام من تو گوگل دنبال طلق روسری می گشتم و به سایت شما رسیدم. فروش عمده هم دارین؟

  • فاطمه ظهیری 12 آذر 1399 / 12:16


   سلام عزیزم. اگر منظورتون فروش با قیمت عمده هست خیر چنین امکانی نداریم. قیمت طلق روسری کاشانه واقعا با حداقل سود ممکنه. در کل خرید طلق روسری با هر تعدادی که بخواهید امکان پذیره. می تونید سفارش تون رو توی سایت ثبت کنید یا با شماره ۰۹۳۰۰۵۴۹۴۹۷ در واتساپ برای سفارش تون هماهنگ کنید

 • زهرا 26 آذر 1399 / 02:22


  سلام، من طلق خریدم و استفاده می کنم ولی هنوز بهش عادت نکردم. ولی واقعا از نتیجه راضی ام خیلی روسری شیک و منظم وایمیسته

  • فاطمه ظهیری 26 آذر 1399 / 17:03


   چند بار اول طبیعیه ولی بعدش بهش عادت می کنید و اصلا یادتون میره طلق روی سرتون هست. ممنون بابت نظرتون

 • پریسا 27 آذر 1399 / 00:52


  شما طلق روسری هم میفروشین؟

 • مهدیه نمازی 27 آذر 1399 / 13:19


  کاش تو یه ویدیو طرز استفاده از طلق رو نشون میدادین من طلق دارم ولی باهاش مشکل دارم

  • فاطمه ظهیری 29 آذر 1399 / 13:26


   چشم در اولین فرصت تو یه ویدیو طرز استفاده از طلق رو بهتون نشون میدم. اینستاگرام کاشانه رو اگه دنبال کنید خبردار میشین

 • فاطمه سادات علیان 29 آذر 1399 / 13:17


  خواستم ازتون تشکر کنم از روی الگوی شما طلق روسری درست کردم خیلی خوبه واقعا ممنون

  • فاطمه ظهیری 29 آذر 1399 / 13:24


   خواهش می کنم عزیزم خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده ممنون بابت انرژی خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.