شال سر کنم یا روسری؟

شال یا روسری؟ کدام مناسب تره؟

شال شیک تره یا روسری؟

اگه هنوز نمی دونید کی باید شال سر کنید. و چه زمانی روسری این مطلب برای شماست. شال یا روسری عنصر اصلی حجاب خانم هاست. و هر جایی که بروند یکی از این دو را باید بپوشند. ولی مساله اینجاست که کی شال سر کنیم و کی روسری؟ با چه لباسی می شود شال سر کرد؟ با چه استایلی نمی شود؟ بعضی ها کلا یکی از این دو را انتخاب کرده اند. یعنی یا شال سر می کنند یا روسری. ولی باید این رو بدونید که هیچ کدوم از این دو بهتر از اون یکی نیست. باید بلد باشید کجا و با هر استایلی کدوم رو استفاده کنید. با ما همراه باشید تا چند نکته که به شما در این انتخاب کمک می کنه رو مرور کنیم.

سحر دولتشاهی با استایل اسپرت صورتی
سحر دولتشاهی با استایل اسپرت صورتی و شال هنرمندی

شال اسپرت تر است و روسری رسمی تر

این یه اصل کلیه که شال اسپرت تر از روسریه. پس هر موقع می خواین یه استایل اسپرت بپوشیم فقط باید شال رو انتخاب کنید. در مقابل روسری هم حالت رسمی تر داره. البته باز هم این اصل بسته به اینکه شال یا روسری طرح داره یا ساده می تونه کمی تغییر کنه. همچنین اینکه چجوری این شال و روسری رو سر می کنید هم در این برداشت تاثیر داره.

سحر قریشی با روسری طرح دار
سحر قریشی با روسری طرح دار

برای مهمانی دوستانه شال سر کنم یا روسری؟

برای یک مهمانی دوستانه دست تون می تونه باز باشه. می تونید از یک روسری ساده با رنگ هماهنگ با استایل تون و یا شالی که رنگش خیلی شاد و جیغ نباشه استفاده کنید.

جشن تولد 27 سالگی آزاده زارعی
سمیرا حسن پور با شال سرمه ای در جشن تولد ۲۷ سالگی آزاده زارعی

روسری شیک برای مهمانی رسمی

برای مهمانی های رسمی باید یک روسری مثلا روسری ساتن طرح دار استفاده کنید. چون اکثر مانتوهای مجلسی به رنگ مشکی هستند. می تونید با انتخاب یک روسری مشکی – سفید طرح دار استایل شیکی خلق کنید.

تصویری از هنرمندان در مراسم افطاری رئیس جمهوری
تصویری از هنرمندان در مراسم افطاری رئیس جمهوری

شال یا روسری نخی تک رنگ مناسب استایل تابستانی

مانتوهای تابستانی همه خنک و اسپرت هستند پس بهترین انتخاب اینه که شال های رنگی نخی رو باهاشون همراه کنید. البته روسری های نخی هم می تونید استفاده کنید. ولی به شرطی که رسمی و مجلسی نباشند.

نازنین بیاتی با مانتو اسپرت و شال آبی
نازنین بیاتی با مانتو اسپرت و شال پلیسه آبی

ترکیب روسری با پالتو

استایل روزهای سرد سال

برای روزهای سردتر سال که به خاطر سردی هوا مجبورین بارانی بپوشین. می تونید یه شال نخی که رنگش باهاش هماهنگه سر کنید. اکثر بارانی ها حالت اسپرت دارند. و روسری باهاشون جالب نیست. در مقابل روسری بیشتر با پالتو همراه میشه.

مارال فرجاد با یک پالتو زمستانی بلند سرخابی
مارال فرجاد با یک پالتو زمستانی بلند سرخابی

امیدواریم جواب سوال تون رو گرفته باشین که شال یا روسری؟ و بدونید کدام برای کجا مناسب تر است. اگر به این دست مطالب علاقه دارین پیشنهاد میدم کاشانه رو در اینستاگرام دنبال کنید و تا از جدیدترین مطالب مطلع بشین.

پیشنهاد خواندن: راهنمای جامع خواندن علائم برچسب مراقبت شال و روسری

شال یا روسری

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.